Ne olacak bu memleketin hali?

Az önce König Bardan döndüm yine. AIESEC Local Committe Meetinglerden sonra gittiğimiz mekan oldu burası. Onun dışında sahiplerinin Türk olması ve aramızdaki tanışıklık sayesinde öğrenciler arasında da “Canın arkadaşının barı.” olarak geçen bir yer konumuna geldi.

Bu akşam aslında gitmeye niyetim yoktu ancak akşam üzeri Erkanla yolda karşılaştığımda bilgisayarın bozuk olduğunu ve yardıma ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bilgisayar olmayınca müzik olmuyordu, müzik olmayınca müşteri azalıyordu. Akşam işlerim bitince uğradım bilgisayara bakma. Gözüme ilk çarpan UPS in kapalı olması oldu. UPS i açtım bilgisayar çalıştı, ancak bu sefer de masaüstüne gelince kitlendi.

Baştan başlattım windowsu, bu sefer yaşadığım daha garipti kilitlenme olmadı ama iki ayrı Not Defteri açıldı ve aktif olanda devamlı satır atlamaya başladı. “Tam ben acaba virüs mü?” diye düşünürken klavyeye baktığımda <Enter> tuşunun basılı kaldığını gördüm. Tuşu da biraz zorlayarak yukarı çekince bilgisayar sorunsuz hale geldi. Bu arada ikram ettikleri bir birayı yarılamıştım.

Ben bilgisayar ile uğraşırken Haydar abi elince çiğ köftelerle gelmişti. “Bir masa hazırlayın bakalım rakı içelim.” dedi. Ardında ben de masaya davet edildim, yanımdaki arkadaşım Niko ile beraber. Bir süre masa ikiye ayrılıp bir kısmı Almanca, diğer kısmı İtalyanca muhabbet etti. Kahkahalar, çiğ köfte ve rakı eşliğinde uçuşuyordu havada. Bir süre sonra onlar sigara molası için dışarıya çıktılar.

Döndüklerinden bana gelen soru direk “Eee Can ne olacak bu memleketin hali?” olunca anladım ki. Rakı masası ecnebi memleketinde masada ecnebiler varken bile olsa, eğer masada birden fazla Türk varsa sonu aynı yere bağlanıyor. Bir süre memleketin gidişatını konuştuktan sonra “Yorgunum” diyen Nikonun uyarısıyla veda edip König den ayrıldık.

Bu geceden bana kalan bilgisayar tamiri karşılığı rakı ve çiğ köfte ile her rakı masasının vazgeçilmezi “Ne olacak bu memleketin hali?” oldu.

  1. Yorum yok.

  1. Geri İzleme yok.

*

 
Tweeter button Facebook button Digg button Stumbleupon button