Hayat Kitaplığı

Geçtiğimiz hafta AIESEC İtalya Yıllık Ulusal Kongresinin ikincisine katıldım. (Congresso Nazinoale 2 -CN2) AIESEC İtalya 6 ayda bir ulusal kongre yapıyor ve bunlar CN1 ve CN2 olarak adlandırılıyor. Her neyse konumuza dönelim.

Kapanış konuşmasını yapan kişinin söyledikleri zihnime kazındı. Çünkü her ne kadar AIESEC hayatım burada bitiyor olmasa da AIESEC İtalya da son kongremdi, bir daha İtalyan AIESECerlar ile beraber kongre yapma imkanım yok gibi bir şeydi. Ve o kişi dedi ki “Ben AIESEC kitabını iki yıl önce kapatmıştım bana tekrar bu kongrede bu kitabı açıp okuma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca ben bu kongreyi son kongresi olanlar için bir gün batımına benzetiyorum. Onlar için AIESEC günleri bitti ancak yeni günler başlayacak.”

Çok haklıydı. Artık AIESEC İtalya günlerimizin sonuna gelmiştik. Ve sonra aklımda aslında hayatta yaptığımız her şeyin bir kitap gibi olduğunu düşünmeye başladım. Bu yola belki de ilk okul ile adım attık.

İlköğretim hayatımızdaki en uzun süren kitaplardan biri oldu şimdiye kadar sekiz yıl boyunca baş kahramanı olarak yaşadık bu kitabın sonra “SON” yazan bir sayfaya ulaştık ama o da ne bir kitap bitse de diğeri başlıyordu. Bir seri gibiydi sanki, lise yıllarına kapak açtık biz de. Kimimize tek başına bu kitap yetmedi yanında ek kitaplarda rol aldık benim için bu BALFOT idi. Daha sonra hala lise kitabı devam ederken bilgisayar programcılığı kitabımı da yaratmaya başladım. Liseden sonra istediğim ise tıp kitabında başrol oynamaktı ancak kader bu ya yazar bana bilgisayar yolunda bir devam kitabı yazmıştı.

Üniversitede bilgisayar üzerine kitabıma başladım ve lisedeki bilgisayar programcılığı kitabım sadece bu yeni kitabın önsözü gibi kaldı geride. Yine tek başına bir kitapla yetinemiyordum yanına ek kaynaklar yardımcı kitaplar lazımdı ben de ehavk ve AIESEC kitaplarını indirdim raftan, başucuma koydum. Ne zaman üniversiteden sıkılsam, bir bilgiye ihtiyaç duysam bu iki kitabı karıştırarak aradığımı bulmaya ya da rahatlamaya devam ettim.

Önümüzdeki günlerde iki kitaba daha “Son” yazacağım ve yerine belki de yeni kitaplara başlayacağım. Göreceğiz.

Biterken : Radyo Romantik Türk / Sezen Aksu – Sorma

  1. Yorum yok.

  1. Geri İzleme yok.

*

 
Tweeter button Facebook button Digg button Stumbleupon button