Taşındık…

Eski hosting firmamdaki sıkıntılarda ve kısıtlamalardan ötürü bir süredir taşınmayı planlıyordum zaten. En son kardeşimin de iş hayatına atılmak üzere kendi kişisel sitesini inşa etmeye başlaması üzerine, bir arkadaşımın uzun zamandır kullandığı DreamHost un limitsiz tarifesine geçmenin zamanı geldiğini düşündüm.

Hemen hemen eskisiyle aynı ücreti ödeyerek hizmetlerde sınır olmadan kullanmak tabi ki daha cazipti. Taşınmak host ve domainler açısından beklediğimden kısa sürdü ancak, blogumu taşımak çok uzun zaman aldı. Eski hosting firmamın WordPressi yarım yamalak desteklemesi export/import gibi bir kolaylıktan beni alıkoydu. Hal böyle olunca veritabanını ayrı, dosyaları ayrı taşımak daha sonra her ikisinde de taşınmaya dair değişimleri el ile yapmak gerekti.

Böylece kısmen de olsa eski hosting firmamdan kurtulmuş oldum. En azından hala orada duran sitemin altında subdomain üzerine domain forwarding ile yaptığım kör topal sistemi, düzgün çalışan tamamen kendine ait bir sistemin altına koymuş oldum.

Bir kaç gün almasını beklediğim domain transfer işlemleri sadece 2-3 saat gibi bir sürede hallolurken, bir kaç dakika almasını beklediğim WordPress aktarımının saatler alması beni ters köşeye yatırsa da yeni yerimde mutluyum. Artık blogumun yanı sıra kendi kişisel web sitemi de hayata geçirme zamanı. Böylece Java Derslerimi, projelerimi, özgeçmişimi, blogumu ve bana dair her şeyi kendi sitemde tutabilirim.

Yeni hostingimdeki ilk yazıma hoş geldiniz. Sizden ricam önümüzdeki günlerde gördüğünüz tutarsızlıkları, hataları bana yorum olarak veya canbu [et] canbu.info adresine mail olarak göndermeniz. Teşekkürler…

Biterken : Yaşar – Şarkılar Güzelse Hala

  1. Yorum yok.

  1. Geri İzleme yok.

*

 
Tweeter button Facebook button Digg button Stumbleupon button