Archive for Eylül, 2011

Windows 8

Windows 8 deneme sürümü yayınlanmaya başladı. Bakalım Microsoft bu sefer neler yapmış ve neleri yapamamış.

Şu anda Windows 8′i indiriyorum kurulumu vs. ile tahminim 2 saat içinde bir değerlendirme yapmaya hazır olurum. Beni bekleyin :)

Kendiniz indirmek isterseniz Windows 8 indirme (download) linki aşağıda:
http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516

Üniversite Harç Hesabı

Bazılarınızın da mutlaka bildiği gibi devletimiz sağolsun, bu sene üniversite harçlarına zam yapmayacağını açıkladı. Ancak!

Okulu uzatanlar ve ders tekrarı yapanları süpriz bekliyor. Bir dersi 3. veya daha fazla defa alıyorsanız ona göre ek ücret ödemeniz gerekiyor. Normal harç, normalde o dönemde almanız gereken kredi sayısı ve fazladan alacağınız ders değişkenlerine bağlı bu sistem öğrencinin boğazına yapışıyor tam manasıyla.

Okulu uzatan veya bir dersi üçüncü, dördüncü, beşinci… defa alacak arkadaşlar için küçük bir uygulama yaptım. Aşağıdaki linkten deneyebilirsiniz.Uygulama şu anda bir arkadaşımdan öğrendiğim yasal zemine oturmuş durumda yakın zamanda kendim yasayı okuyup eğer gerekirse üzerinde değişiklik yapacağım :)

Gerekli bir iki düzeltmeyi yaptım ayrıca bir de Faceeook uygulaması haline getirdim.

İşte onun da linki : http://www.facebook.com/apps/application.php?id=263413980346213
Link : http://www.canburaktumer.com/apps/harc/hesap.html

Doğaya Sponsor Aranıyor

Merhaba,

Bu sabah şirkette kahvaltı ederken televizyonda izlediğim haber dikkatimi çekti. Haberi paylaşarak bir nebze de olsa konuyu yayabileceğimi ve belki de bu şekilde yardımcı olabileceğimi düşündüm. Eğer paylaşırsanız sevinirim.

http://www.egedesonsoz.com/haber/100-ton-ilac-imha-ettiler-destek-bekliyorlar/800388

 
Tweeter button Facebook button Digg button Stumbleupon button