Archive for the ‘ okul ’ Category

Okullar Kapandı

Hayır. Tabi ki final haftası devam ederken üniversitenin kapanması gibi bir durum söz konusu değil. Bahsi geçen okullar ilk ve orta öğretim kurumları. Geçen sene yakinen ilgilendiğim bu okulların bu sene ilk dönemi sonlandırdığını metroda elinde karneli çocuklar görünce fark ettim.

O kadar hayattan, haberlerden, gündemden kopmuş bir vaziyetteyim ki sözlerle ifade edilmesi çok güç. Gündemi haftalık dergilerden takip eder konuma geldim. Televizyonda haberleri izlemek ise artık tam bir hayal çünkü o saatlerde genelde dışarıda oluyorum.
Neyse konuya dönersek okullar kapandı. Çocuklar karnelerini aldı. Biz hala sınavlarla boğuşuyoruz. Üzücü bir durum ama hayat biraz da böyle akıyor. Yapacak bir şey yok.
Sadece sınavlara çalışıp geçmeye ve elimizden geldiğince yüksek bir ortalama getirmeyi amaçlayacağız.

Yine Finaller.

Yaklaşık bir sene önce açmışım bu blogu ve o zaman da final haftasıymış. Şimdi bir yıl doldu ve yine ilk dönemin sonunu belirleyen finaller geldi çattı. Fakat bu sefer her şey çok daha farklı artık aktif bir klüp, kafama o kadar da takılmayan bir eski sevgili sorunu ve geçen senekinin yanına yaklaşamayan bir not grafiği mevcut. Yine ders çalışma işini son güne bırakmış olsam da bu sefer 2-3 gün önceden şöyle bir göz gezdirdiğim için içim biraz daha rahat.

Dilerim daha uzun yıllar bu blog ayakta kalır. Dilerim yıllar sonra okulu uzatmadan bitirmeyi başarınca bu final dönemlerine bakıp gülümseyebilirim.

Veee Finaller…

Ege’de normalin üzerinde bir sessizlik hakim lakin bu sessizliğin aksi nispette bir hareketlilik sürüyor. Kalemlerin kağıtların üstünde kayarken çıkarttığı cızırtı dışında arada gelen oflama sesleri birilerinin varlığının kanıtı sanki. Bomboş bölüm koridorlarında hayatın tek kanıtı bu sesler…

Normal ders işlendiği dönemlerde dahi ancak bir kaç kişinin bulunduğu koridorlar şimdi bomboş… Sınıflarsa hiç olmadığı kadar dolu. Bunun tek sebebi de dönem sonu imtihanlarının başlaması. Kağıtların üzerine yoğunlaşmış bir kaç yüz göz sürekli kağıdı soldan sağa arşınlıyor. Bir yandan da çalışan beyinlerin sesi duyulacak kadar yoğun.

İmtihan bitti duyurusu yapılır yapılmaz bir anda sınıflar boşalıyor ve bu sefer koridorlar dolup taşıyor. Bağırmalar içinde bir grup talebe binanın dışına çıkıyor. Temiz havanın huzuru yerine Bornovanın soğuğu kamçılıyor sınıfta sıkıntıdan sıcak basanları.

Şimdi sırada iki gün sonraki imtihan için hazırlanma dönemi var. Neyse ki imtihan iki gün sonra da son gece çalışmadık diyebilecek kadar iyi durumdalar.

Biterken: Haluk Levent – Uçak Yaparım…

 
Tweeter button Facebook button Digg button Stumbleupon button